Kā es no Bartkeviča un Legzdiņa "Daugavas balsi" pirku 49

Pirms kāda laika jau pavēru jums priekškaru uz apstākļiem kā manā īpašumā nonāca portāls www.daugavasbalss.lv. Tagad izstāstīšu visu stāstu un sniegšu jums arī pierādījums, kas nešaubīgi apstiprinās manu vārdu patiesumu. Es nespēju vairs klusēt un pēdējo punktu manā pacietības mērā pielika Ogres novada domes deputāta Māra Legzdiņa gļēvais mēģinājums aizbāzt man muti un draudēt ar tiesu darbiem par patiesības paušanu. Respektīvi, viņš pieprasa atsaukt manu rakstu, kurā stāstu par to kā savulaik tieši ar viņu un Edvīnu Bartkeviču kārtoju visas ar portāla iegādi saistītās lietas. Taču nu par visu pēc kārtas.

Pirms diviem gadiem kopā ar Dmitriju Sokolovu vēlējāmies veidot savu portālu. Man bija apnikusi Egila Helmaņa un pārējo rosība, vēlējos parādīt šo cilvēku īsto seju un joprojām uzskatu, ka veselīga opozīcija nāk par labu visiem. Sporta zālē nejauši satiku Legzdiņu. Ieminējos viņam par savu domu un jau pēc dažām dienām viņš saveda mani kopā ar Bartkeviču. Tika teikts, ka, ja vēlos kritizēt Inetu Tamani, Egilu Helmani un Artūru Manguli, mums ir pa ceļam un izteikts piedāvājums iegādāties Daugavas balsi. Zemāk pievienojumu pierādījumu – Legzdiņa man sūtītu ziņu –, kas apliecina, ka par kapitāldaļu iegādi sarunas risināju tieši ar viņu.


Legzdiņa tumšais piedāvājums

20170522-0015-1.jpg

Sveiks, kad tiekamies par DB kapitāla dalām.

Komentāri, domāju, lieki. Viss ir redzams un skaidrs. Sarunas par portāla iegādi risinājām kādu laiku, visas mūsu sarunas notika restorāna Policijas akadēmija telpās Legzdiņa kabinetā. Man tika izteikti dažādi solījumi, piemēram, ka, ja kritizēšu, Tamani, Helmani un Manguli, uzņēmēji man dos naudu, vienojāmies, ka redakcijai bez maksas varu izmantot uzņēmējam Gunāram Kārkliņam piederošās telpas Skolas ielā 4. Apmaiņā gan man bija jāsaglabā Kārkliņa iespēja ietekmēt saturu un vērsties pret Helmani. Jau bija sākusies viņa inspirētā tiesas prāva un arī Helmaņa pretspars RIMI būvniecībai – šeit sakrita Kārkliņa un Bartkeviča intereses un sākumā domāju, ka reālu mēģinājumi ietekmēt saturu nebūs.

Lielāko daļu darījuma dokumentācijas man sūtīja Bartkevičs, un tikai vienu reizi satikos ar formālo portāla īpašnieku Modri Sprudzānu, kurš pats nevienu lēmumu nepieņēma un neko neietekmēja. Lai jūs atkal redzētu, ka saku patiesību, pievienoju kādu epastu, kuru man kā potenciālajam pircējam sūtīja Laila Razgala un, kur kā līdzadresāti norādīti gan Sprudzāns, gan Bartkevičs. Secinājumus par to kādēļ, ja darījums it kā notika starp mani uz Sprudzānu, informācija bija jāatklāj arī Bartkevičam, protams, paliek jūsu ziņā.

Lietas bīda Bartkevičs

20170522-0005-18601584-1546960202004955-

Atkal – viss ir redzams kā uz delnas. Vēl piebildīšu tikai to, ka pēc portāla iegādes ar redakciju mani iepazīstināja neviens cits kā Bartkevičs. To apliecinās žurnālisti un jautājumu šeit nav. Taču ejam tālāk. Sākām strādāt un, kā jau tas tādās reizēs mēdz būt, sapratām, ka ar pliku kritiku cauri netiksim. Lasītājus interesē arī cita veida materiāli un arī šāda veida satura nav tik daudz. Ņēmām informāciju no Ogres novada domes un, protams, ik pa laikam parādījās gan Tamanes, gan Helmaņa, gan Manguļa uzvārdi. Turklāt ne vienmēr tikai kritiskā gaismā. Tas burtiski sāka tracināt Kārkliņu un mani uz tikšanos uzaicināja viņa biznesa partneris, bijušais Ogres Kārtības policijas priekšnieks Jānis Mukāns. Man tika norādīts, ka par minētajiem trim cilvēkiem kaut ko pozitīvu rakstīt nedrīkst un atgādināts, ka par Kārkliņam piederošajām telpām nav jāmaksā. Zemāk pievienoju no Mukāna saņemtu ziņu, lai redzat, ka šis cilvēks par redakcijas telpām Skolas ielā ar mani tiešām kontaktējās.

Brutāls spiediens

20170522-0015-3.jpg

Redakcijai jau drīz bija jāmeklē jaunas telpas, jo pārkāpt savus principus es nevēlējos. Neilgi pirms tam uzzināju, ka Bartkevičs tieši ietekmē portāla saturu sūtot epastus ar pavēlēm žurnālistiem. Viņš deva norādījumus, kas jādara un brutāli un rupji ietekmēja saturu vēršoties pret saviem politiskajiem konkurentiem. Zemāk pievienoju Bartkeviča sūtītu epastu žurnālistam Dmitrijam Sokolovam.

Bartkevičs dot norādījumus Sokolovam

20170522-0015-4.jpg

Portāla saturs bija ietekmēts gadiem ilgi un būtībā Bartkevičs slēpjoties aiz citu mugurām bija diktējis it kā neatkarīga medija saturu. Turklāt izrādījās, ka Bartkevičs arī jau iepriekš zināja kāds būs tiesas spriedums Helmanim un jau vēl ilgi pirms tā, pēc viņa pavēles, bija sagatavoti neģēlīgi materiāli. Tāpat es uzzināju, ka vēl ilgi pirms Helmaņa aizturēšanas jau bija sagatavoti raksti, kuros aprakstīti tās iemesli... Sms, kas pierāda, ka Bartkevičs zināja par tiesas spriedumu varat redzēt zemāk.

Tiesa kā politisks instruments

20170522-0015-5.jpg

Sapratu, ka abi kungi – Bartkevičs un Legzdiņš – portālu redz tikai kā politisko instrumentu. Man nav nekas pret nesaudzīgu cilvēku kritiku, es pats bieži vēršos pret dažādiem neliešiem, taču visam ir savas robežas. Man, piemēram, dziļi nesimpatizē Helmanis un visa viņa darbība, taču brīdī, kad uzzināju par to kā pēc Bartkeviča pavēles apspļaudīta viņa ģimene, man vienkārši palika slikti. Jo aizskart citu cilvēku ģimenes ir nelietīgi. Mani tāpat satrieca Ogres novada domes deputāta Jura Laizāna aizskaršana par jau miruša tēva grēkiem, kurš pats sevi nespēja aizstāvēt. Šādās spēlēs neiesaistos un, piemēram, nekad nepārmetīšu savam politiskajam pretiniekam Edvardam Ločmelim par to, ka viņa tēvs savulaik nopirka bērnu dārzu par 17 000 latu, bet Ogres novada domei pārdeva par 450 000 latiem. Tie ir tēva grēki un dēls par tiem nevar atbildēt. Un, ja kāds Edvardu par to kritizēs, es būšu pirmais, kurš metīsies viņu aizstāvēt.

Tagad jūs zināt visu stāstu kā es pirku Daugavas balsi. Savu esmu pateicis un abus „varoņus” vērtējiet paši. Atzīstu savu kļūdu, ka man patiesība bija jāizstāsta jau agrāk un ielaisties jebkādās darīšanās ar tik „netīriem” cilvēkiem kā Bartkevičs un Legzdiņš man nevajadzēja. Nav pieņemami tas, ka šie ļautiņi visu savu kritiku balstīja uz meliem un nepatiesībām. Savukārt sevi uzskatu par goda vīru un citus kritizēšu tikai par reāli izdarīto, par pieņemtajiem lēmumiem. Arī turpmāk pamatoti kritizēšu politiķus un ne ar vienu nesadarbošos, jo, manuprāt, tieši šādi varu dot lielāko labumu sabiedrībai. Turklāt no notikušā patiesībā ieguvēji ir visi orgēnieši. Jo tagad mums visiem ir viens patiesi neatkarīgs portāls – Daugavasbalss.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 49

sviests

Kādiem "prātiem" jābūt, lai uzvestos kā raksta varoņi - portāla bijušie īpašnieki!!! "Es no Jums nopirkšu īpašumu, bet jūs man visu laiku norādīsiet, kā a to rīkoties..." Tiešām nezināju, ka bijušais mērs ir tik bezkaunīgs bijis. Paldies, Roland, jau otro reizi atvērāt lasītājiem acis!

pirms mēneša, 2017.05.22 06:41

laps kadrs!

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 499.panta trešās daļas nosacījumiem tiesas izmeklēšanā pārbaudot apsūdzētās personu raksturojošos datus, tiesa konstatēja, ka /pers. C/ agrāk sodīts vienu reizi, sods izciests, sodāmība dzēsta, atkārtoti sodīts administratīvi (lietas 21. lapa), no deklarētās dzīves
vietas Ogres novada pašvaldības Lauberes pagasta pārvaldes /pers. C/ raksturots negatīvi. Viņa darbībā jūtams negatīvisms un atmaskošanas kāre pret iestādēm un cilvēkiem, kuri viņu audzinājuši, skolojuši bērnu namā /Nosaukums F/. Piedalījis /vieta/ pamatskolas dedzināšanā. Ogres vakarskolu pameta. Savas spējas mēģinājis parādīt literārajā jomā.

pirms mēneša, 2017.05.22 07:05

Zintis

Bartkevičs dod norādījumus Sokolovam. Es domāju no kurienes tam Sokolovam interese par Helmani. Edvīna vadīts cilvēciņš.

pirms mēneša, 2017.05.22 08:10

labāk vēlu nekā nekad

Nožēlojami, Edvīn, man trūkst saprašanas, kā var tik zemiski rīkoties!

pirms mēneša, 2017.05.22 09:14

Partijnieks

Partijas Ogres novadam sauklis ir par atklātību. Legzdiņam laikam amnēzija . Kā var pēkšņi visu aizmirst?

pirms mēneša, 2017.05.22 08:17

kad klapes no acīm noņemtas

Kauns man par Bartiņa darbošanos, jo viņš mani piekrāpis kā vislielākais bezgodis. Visu laiku cerēju, ka viņā ir kaut kas labs un tikai nelabvēļi ir tie, kas gāž dubļus pa labi un pa kreisi. Tagad izskatās, ka dubļu galvenais jaucējs ir bijušais pilsētas mērs. Tas gan ir labi, ka bijušais!

pirms mēneša, 2017.05.22 08:34

atkal meli

Galvenais dubļu jaucējs ir raksta autors. Ja jau tik godīgs un neatkarīgs, kāpēc par šo sāka rakstīt tikai 10 dienas pirms vēlēšanām? Pirms tam viss bija labi un Edvīna piespēlētos dokumentus ar prieku izmantoja savos samazgu gabalos? Tagad sava iedomātā deputāta mandāta dēļ bez žēlastības upurē bijušos cīņu biedrus... Būtu Legzdiņam vairāk smadzeņu, ***u viņu kā kaimiņu āzi.

pirms mēneša, 2017.05.22 08:42

Daiga

Parastais darba stils. Visu nosaukt par meliem kas neatbilst partijas Ogres novadam scenārijam.

pirms mēneša, 2017.05.22 09:21

ne viss ir bijis zināms

Nu kā tā var, nu kā tā var? Gadiem kultivētā pasaciņa, cik labs un kristāltīrs ir Bartkevičs pēkšņi plīst kā trekns ziepju burbulis. Un kas aiz tā? Skumji gan...

pirms mēneša, 2017.05.22 09:30

Jā....

Viens miskatnieks- Millers pērk miskasti DB no cita miskastnieka Bartkevica, lai kādu nomelnotu. Briesmas, pretīgi. Miller ! Tu esi preteklis.

pirms mēneša, 2017.05.22 09:41

pastāsti man

kāpēc patiesības paušana tiek saukta par nomelnošanu? būsi apvainojies, ja tirdzniecības vietās pārstās dot objektīvu informāciju par preci, noteikti gribēsi, lai, pēc tavas loģikas, tā prece tiek nomelnota

pirms mēneša, 2017.05.22 10:23

Nu nebūs...

Pēc jebkuras loģikas "Daugavas Balss" nevar būt un nekad nebūs "patiesi neatkarīgs portāls" ja tā īpašnieks pats ir saistīts ar politiku - kandidē pašvaldību vēlēšanās, bet raksts ir labs. Daudz ko parāda patiesā gaismā.

pirms mēneša, 2017.05.22 10:17

jā2

Protams, Bartiņš ir shēmojis , ņēmis kukuļus, bet Millers nav ne kripatu labāks -kažoku maina pēc vajadzības kā prostitūta. Tgad pārmeties stiprākā pusē -Helmaņa. Nožēlojami !

pirms mēneša, 2017.05.22 10:20

Komisārs

Milers ir padomju laika Pavļiks Marozovs,kurš nodeva pat savu tēvu.Miller ,kur tad ir raksti par ogrenet,Ogres vēstīm? Redzams ,ka ir pārdevies.

pirms mēneša, 2017.05.22 10:42

dzimtrakstu brīnumi

nemaz nezināju, ka komisārs velk gaismā jaunu faktu- Bartiņš pēc analoģijas ar nezin kādu tur Pavļiku varot būt nodots no Millera puses kā paša tēvs

pirms mēneša, 2017.05.22 10:47

Ogrenietis

Te jau pat zirgam jāsmejas: Tagad mums visiem ir viens patiesi neatkarīgs portāls – Daugavasbalss.lv. Jo tālāk, jo trakāk. Pašpasludinātais neatkarīgais portāls. Par to jau tomēr atļaujiet spriest lasītājam - neatkarīgs, atkarīgs un no kā atkarīgs. Nu, nav lasītāji pamuļķīši, tikai žēl, ka portāls viņus par tādiem pataisa. Tiešām žēl.

pirms mēneša, 2017.05.22 10:45

zz

O, helmis pat atļāvis rolim sevi tā maigi kritizēt, tas labi, citādi sāka palikt uzkrītoši pozitīvs. Barts ir muļķis, ja visas lietas kārtoja tik atklāti, pa šiem gadiem vajadzēja jau saprast, ka helmis neko nedara ar savām rokām, vienmēr atrod kādu roli, kas visu paveic. Ogrē nav par ko balsot, visi blēži sadalījušies pa 9 sarakstiem, pēc vēlēšanām sadosies rokās un atkal dzīvos laimīgi. Rolim, labākajā gadījumā, ja neievēlēs, tiks vietnieku vietnieka 10. palīga amats, kura pienākumos būs sūdu svaidīšana.

pirms mēneša, 2017.05.22 10:58

katolis

varetu balsot par Pabriezu ja butu garantija ka vins nav Helmana cilveks Ar pabriezu kaa ar biteem nevar zinat kuraa pusee

pirms mēneša, 2017.05.22 12:26

O, staigulis

Žiguļins sācis priekšvēlēšanu aģitāciju par savu piekto pēc kārtas katoļu partiju

pirms mēneša, 2017.05.22 12:33

zz

Viņi tur visi vienādi, pēc vēlēšanām sadosies rokās, ja nu vienīgi kāds būs īpaši noziedzies, tad to atstās aiz borta.

pirms mēneša, 2017.05.22 12:36

jā...

No ogres it kā neatkarīgs, bet Ikšķiles trapiņam bučo rokas un kājas par atmestu kaulu...

pirms mēneša, 2017.05.22 13:57

Rolītis trollītis

Rolītis izrādījās Bartkeviča un Kārkliņa trollītis :))) "Neatkarīgās" žurnālistikas zieds

pirms mēneša, 2017.05.22 12:11

Pensionārs

Es nezināju , ka Bartkevičs ir visu līdzšinējo dubļu pasūtītājs. Izmantojot visādus Sokolovus.

pirms mēneša, 2017.05.22 12:21

kažocinš

Tā tak ir bijusi riktīga barta bandas mafija ar žurnālistiem, policistiem, tiesnešiem, uznemejiem. Millers drosmigais apcirtis šim glumajam astoņkājim taustekļus, cienījami!

pirms mēneša, 2017.05.22 12:29

žociņš

Ak, Tu, naivulīti, kažociņ! Parunā par citu bandu labāk. Drosminieku atradis, astoņkāju cirtēju pirms vēlēšanām!!! Traks var palikt no smiekliem. Paldies portālam par humora pilnajiem rakstiem un komentiem. Vismaz kas jautrs pie pirmdienas:)

pirms mēneša, 2017.05.22 16:57

Kūms

Kaut kādas jocīgas ziņas sarakstē ar M.Legzdiņu. Neko neparāda un nepierāda! Maijs, oktobris, aprīlis!
Garš gan bijis darījums! Izskatās, ka Mjullers safabricē faktus!

pirms mēneša, 2017.05.22 17:25

Jānis

Skaidri redzams, ka sagramstīti fakti! Būs portāliņam jāatbild!

pirms mēneša, 2017.05.22 17:39

Herbe

Pēc visa šā spriežot DB atkal varēs tiesāties par goda un cieņas aizskaršanu. Nekur nav pamatota apstiprinājuma ka E.B. ir patiesais šī portāla īpašnieks, finansu atskaite tikpatlabi varēja būt nosūtīta kļūdas pēc :) Roli ka tikai tu atkal nēsi ieberzies

pirms mēneša, 2017.05.22 17:53

Secinājums

Viss šis stāsts izskatās pēc Bartkēviča un Legzdiņa politiskās karjēras beigām. Cik stulbam vai skopam ir jābūt lai pirms vēlēšanām pārdotu savu vienīgo ruporu? Līdzīgi kā Petrovičs nolika deputāta mandātu lai saņemtu lielo žūksni ar naudu. Tagad arī gribēja Milleram uzsēsties uz astes. Lai par Roļa naudu ķengātos uz citiem. Alkatība, skopums pazudinās šo partiju. Šiem cilvēkiem nauda aizmiglo acis, viņi saviem pretiniekiem ir gatavi tirgot ieročus un patronas. Īslaicīgā labuma gūšana ir prioritāte nevis stratēģiskā domāšana. Redziet pie kā noved gara nabadzība.

pirms mēneša, 2017.05.22 18:12

Goga

Legzdiņś visu dzīvi ir bijis konkrēta Minoritāte,un nemainīsies gumijas izstrādājums. Vieplis sierainais

pirms mēneša, 2017.05.22 23:13

Viedokļi