Elkšņu moto trasē aizritējis motokross ar trases dalībnieku skaita rekordu. 1

Pagājušajā sestdienā Elkšņos norisinājās Motofavorīts KTM GP un L.A.M.A. 4.posms motokrosā!

Kā jau varēja paredzēt, Rīgas tuvums un iecienītais L.A.M.A. turnīrs, noteikti piesaistīs, lielu dalībnieku interesi, un tā arī notika, 229 dalībnieki ar savām komandām ieradās Elkšņos. Tika uzstādīts Elkšņu trases rekords dalībnieku skaita ziņā, prieks, ka arī skatītāji bija sarosījušies un netrūka šinī dienā. Visas dienas garumā norisinājās ļoti spraigas cīņas trasē, kā jau var spriest pēc lielā dalībnieku skaita, cīņas bija līdz pēdējam aplim un pēdējiem metriem. Skatītāji piedalījās līdzjutēju skrējienā. Jāuzteic arī labi sagatavotā trase, par kuru visas dienas garumā rūpējās VV Moto komanda ar Valdi Vanagu priekšgalā.

 Kā ierasts L.A.M.A. turnīrā, fināl braucienus uzsāk Q Juniori un Q 100, šoreiz ātrākais abos apvienotajos klašu braucienos bija mājnieks Ralfs Repsis, otrais Reinis Bicāns, trešais Atis Breds. Q 100 klasē pirmais Kristījāns Jānis Sondors, otrais Kārlis Neija,  trešais Rihards Freibergs.

Nākošie trasē dodas mazākie dienas dalībnieki, Q50 divu braucienu summā pirmais Kārlis Straubergs, otrais Ivo Kristaps Kalve, trešais Edvards Lorencs. Q50 Rūķi pirmais Ernests Reisons, otrais Markuss Gazārovs, trešais Marsels Vasiļčiks. Q Ķīna klasē pirmais Ronalds Ziemelis, otrais Valters Tabūns. 50cc klasē pirmais Patriks Igals, otrais Rūdolfs Augstkalns, trešais Ričards Dambergs.

Sinī posmā ļoti kuplā skaitā iradušies bija 65cc klases braucēji, kur sīvā cīņā uzvara Kristeram Janbergam, otrais Tomas Saicāns, trešais Markuss Kokins.

Vēl sīvāka cīņa norisinājās apvienotajā Dāmu un 85cc klasē, japiezīmē, ka Dāmu klasē, tika sasniegts jauns L.A.M.A.  rekords, dalībnieču ziņā, prieks ka ar motokrosu nodarbojas arī tik daudz daiļā dzimuma pārstāves. Dāmu klasē, kā arī abos braucienos, pirmā vieta Anna Stecjuka, otrā Sindija Buklagina, trešā Agota Zagoskyte. 85cc pirmā vieta mājniekam Aleksim Araidam, otrais Ņikita Gusevs, trešais Rainers Timko.

Dramatiski braucieni izvērtās braucieni 50+ un 100Pluss klasēm, līderu kritieni startā, bremžu zudums trasē, kritieni, bet tāds ir motokross un pirmais 50+ klasē, mājnieks Ainārs Vilciņš, otrais Egidijus Maciunas, trešais Voldemārs Meļņikovs. 100 Pluss pirmais Oskars Pugovics, orais Agris Ziemelis, trešais Guntis Klikučs.

Kā nākošais braucien aizritaēja Iesācēju klasei, kurā ar neiztika bez intrigas, jo kā zināms, šīnī klasē ir unikāls starts ar pieskriešanu, tehnikas pielaišanu, kas nevienmēr tik labi izdodas, bet drošība ir pirmajā vietā un divu braucienu summā pirmais Niks Kiukucāns, otrais Kristers Cipulis, trešais Didzis Treimanis-Freimanis.

40+ klasē, kur vīri brauc ar pieredzi pirmais Raitis Cipuli, otrais var teikt mājnieks Andis Spila, trešais Didzis Romānovs. Tāpat ar šo klasi kopa brauc 2T klase, kur pirmais, atkal mājnieks, Oskars Baltruņķis, otrais arī mājnieks Inters Lesnieks, trešais Ivo Savičs.

30+ klasē, šinī posmā notika līdera maiņa un pirmais divu braucienu summā Uģis Andersons, otrais turnīra līderis no Saldus Mareks Zolmanis, trešais Aleksandrs Sazanavets

Kā pēdējie abos braucienos devās dienas ātrākās un ambīcijām bagātākās klases, Open F un 15+ klases braucēji. Šinīs klases arī notika ne mazums intrigas, kritieni startā, un cīņā par katru metru. Divu braucienu summā, Open F klasē Harijs Suharževskis, otrais Andis Valts, trešais Kārlis Kalējs. 15+ pirmā vieta mājniekam Didzim Putīlovam, otrais Arvis Grīnbergs, trešais Laurynas Repečka.

Komandu vērtējumā 1. MK WMR, 2. Heath Racing, 3.MK Kandava

Kā piezīmē sacensību organizātori - liels prieks par to, ka motokross Latvijā atkal pēc krīzes gadiem, sāk atīstīties, sarodas daudz jauni braucēji, vecāki iegulda bērnos un viņu izaugsmē.

Nākošais L.A.M.A. motokrosa turnīra posms 8.jūlijā, Alojā, visi tiek laipni gaidīti!

Vairāk rezultāti un bildes: www.motolama.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports