Aizritējis Nacionālā čempionāta moto skijoringā 1. posms, ko palīdz organizēt ogrēnietis Māris Balodis (FOTO)

Pagājušajā nedēļas nogalē, 7. janvārī, norisinājās moto skijoringa Latvijas Nacionālā čempionāta 1. posms, informē sacensību organizatora pārstāvis - ogrēnietis Māris Balodis.

Čempionāts norisinājās Zorģos, Iecavas novadā, un kopā piedalījās 130 dalībnieki. Rekords gan pieder pagājušā gada sacensībām - tur vienā dienā piedalījās 209 dalībnieki, kas Latvijas mēroga sacensībām ir liels dalībnieku skaits.

Moto skijorings ir ziemas ektrēmais sporta veids, kurā aiz motocikla tiek vilkts slēpotājs uz slaloma slēpēm, kurš turas aiz motocikla piestiprinātā auklā. Tāpat vēl pastāv citi skijoringa paveidi - suņu skijorings un zirgu skijorings.

"Šādās sacensībās var piedalīties bez vecuma ierobežojuma - no trīs gadu vecuma līdz sirmam vecumam-, būtībā jebkurš kuram ir motocikls, kvadrocikls, kā arī ekipāžas ar slēpotāju," stāsta Balodis.

Šajā moto skijoringa čempionāta posmā Lielajā tautas klasē (LTK) spīdošu uzvaru izcīnija Mareks Zolmanis un Gatis Zolmanis, otrajā vietā ierindojās Māris Barāns un Sandis Čalpa, bet trešo vietu izcīnija ogrēnieši Rolands Vītols un Raimonds Indriksons. Toms Avens un Reinis Avens izcīnija pirmo vietu. Lielajā meistaru klasē (LMK) par uzvarētāju kļuva Raivis Eikmanis un Kārlis Kalējs, kuri bija ātrākie abos braucienos, otrajā vietā ierindojās Gatis Tikiņš un Reinis Avens, bet trešo vietu izcīnija Gatis Zundovskis un Viesturs Stūresteps. Mazajā meistaru klasē (MMK) abos braucienos uzvarēja Raivis Eikmanis un Reinis Purvēns, otrajā vietā atstājot Aināru Vilciņu un Arvi Dunkuri un trešajā - Arti Ozolu un Normundu Krūmiņu. Veterānu skijoringa klasē (VSK) ar pirmo un otro vietu braucienos summā uzvarēja Eduards Macanovs un Raivis Krastiņš, aiz sevis atratājot Ivaru Vasiljevu un Alvi Zalcmani, kā arī Laimoni Prukuli un Ivaru Siliņu. Jauniešu skijoringa klasē (JSK) uzvarēja Emīls Tilaks un Kārlis Vētra, otrajā vietā ierindojās Rūdols Stunka un Undīne Ulmane, trešajā - Toms Jurgevics un Roberts Rāviņš. Mazajā tautas trasē (MTK), aiz sevis atstājot Jāni Tilaku un Reini Tilaku, kā arī Alvilu Laurīti un Jāni Laurīti. Retro tautas klasē (RTK) uzvaras laurus plūca Ivo Sančiks un Arvis Dunkulis, kur otro vietu izcīnija Artūrs Linde un Klāvs Linde, trešo - Nils Kalējs un Kārlis Kalējs.

Otrais Nacionālā čempināta posms moto skijoringā notiks jau sestdien, 14. janvārī, vieta vēl tiks paziņota. Vairāk informācija mājaslapā

Pievieno komentāru

Citi sporta veidi