Dažādi televizori - dažādas iespējas. Kā izvēlēties piemērotāko?

Televizori mūsdienās tiek izmantoti virknei darbību – sākot ar ierasto televīzijas kanālu skatīšanos un beidzot ar videospēļu spēlēšanu. Taču, attīstoties televizoriem, mainās arī kvalitātes standarti un pieejamās funkcijas, tāpēc pirms to iegādes jāiepazīstas ar televizoru jaunākajām tendencēm. 

4K – šī brīža kvalitātes standarts

Galvenais televizora parametrs ir tā izšķirtspēja – no tās atkarīgs, cik ass un detalizēts būs attēls. Lai gan jau šī gada beigās un nākamā gada sākumā lielāko televizoru ražotāju plānos ir 8K televizori, šobrīd izplatītākie ir 4K jeb Ultra HD televizori, nomainot Full HD (1080p) un HD Ready (720p) televizorus. Iepriekš ar šādiem apzīmējumiem neesi saskāries? Lūk, to skaidrojums:

●      HD Ready (720p) – reizēm tiek apzīmēts arī vienkārši ar HD. Šiem ekrāniem pa horizontāli ir 1280 punkti, bet pa vertikāli – 720 punkti jeb pikseļi;

●      Full HD (1080p) – pateicoties lielākam pikseļu skaitam (1920 x 1080), šie ekrāni izceļas ar augstāku attēla kvalitāti, jo katrs pikselis ir izmēros nelielāks;

●      4K jeb Ultra HD – šiem televizoriem pikseļu skaits var būt divējāds – 3840 x 2160 vai 4096 x 2160 pikseļi, sniedzot attēlu ar aptuveni 8,3 līdz 8,9 megapikseļu izšķirtspēju;

●      8K – 7680 x 4320 pikseļi nodrošina attēlu ar 33,2 megapikseļu kvalitāti.

Ņem vērā, ka, jo lielāks būs televizora ekrāns, jo augstākai jābūt tā izšķirtspējai – piemēram, 55 collu ekrānam ar Full HD izšķirtspēju katra pikseļa izmērs ir ievērojami lielāks, salīdzinot ar tādas pašas izšķirtspējas televizoru 32 collu izmērā. Iegādājoties salīdzinoši nelielu televizoru, ar kuru plānots skatīties televīziju standarta kvalitātē, tavām prasībām derēs Full HD televizori, savukārt, ja grasies nodoties spēļu spēlēšanai, izmantojot jaunākās paaudzes spēļu konsoles vai skatīties filmas augstākajā izšķirtspējā, bez 4K televizora neiztikt.

Ērtāk atšķirību starp šiem izšķirtspējas standartiem palīdzēs saprast lejā esošais attēls:

20170527-1218-xnet-lv-televizori-2.jpg

Foto: Bigstockphoto.com/ Piotr Adamowicz

3D – funkcija, kas strauji “iziet no modes”

20170527-1221-xnet-lv-televizori-3.jpg

Foto: Bigstockphoto.com/ Dean Drobot

Pirms pāris gadiem televizori ar 3D funkciju (tie ļauj ekrānā notiekošo redzēt trīs dimensijās) sasniedza slavas zenītu. Taču šobrīd 3D televizori praktiski vairs netiek ražoti, jo tie neguva cerēto popularitāti. Iemesli tam ir vairāki. Pirmkārt, lielai daļai televizoru 3D efekts tiek nodrošināts, velkot speciālas brilles, zināmā mērā samazinot skatīšanās ērtumu. Otrs aspekts – filmu un pārraižu skaits, kas pieejams ar 3D efektu, ir salīdzinoši neliels, turklāt atsevišķas filmas izceļas ar ne pārāk kvalitatīvu šīs tehnoloģijas izmantošanu.

Ja Tevi interesē televizori, kam pieejama arī 3D funkcija, pasteidzies – šis ir pēdējais brīdis, kad šādu ierīci iegādāties.

Lielisku izklaidi sniedz Smart TV

20170527-1222-xnet-lv-televizori.jpg

Foto: Xnet.lv

Ja vēlies, lai televizors sniedz iespēju skatīties seriālus un filmas tiešsaistē, sērfot internetā, izmantot modernākās aplikācijas un daudz ko citu, Smart TV ir tieši tas, kas nepieciešams. Papildus jau nosauktajām iespējām, Smart TV televizori ir savienojami ar citām ierīcēm (datoru, viedtelefonu, planšetdatoru), izmantojot bezvadu savienojumu.

Jāņem gan vērā, ka Smart TV ietvertās iespējas ir ļoti dažādas, un dažādiem modeļiem tās var atšķirties, tāpēc pirms televizora iegādes ielūkojies tā specifikācijā – tur būs norādīts, kādas darbības televizors ļaus veikt.

Kā atšķiras OLED un LED LCD televizori?

Iegādājoties mūsdienīgu televizoru, tā specifikācijā atradīsi kādu no šiem diviem apzīmējumiem – OLED vai LED LCD. Lūk, kādas ir to atšķirības:

●      LED LCD – šobrīd izplatītākā televizoru tehnoloģija. Šāda televizora ekrāna izgaismošanai tiek izmantotas gaismas diodes, un LED LCD televizori ir pieejami ļoti dažādā cenu un ekrāna izmēru amplitūdā. Taču šiem televizoriem ir pāris nepilnību – pirmkārt, melnā krāsa nav pilnīgi melna, bet gan pelēka, savukārt, ja ekrānā notiek strauja kustība, attēls mēdz izplūst;

●      OLED – šīs tehnoloģijas īpatnības ļauj izgatavot īpaši lielus ekrānus, un tie izceļas ar labākiem krāsu toņiem un asumu, taču jāņem vērā, ka šāda veida televizori maksā vairāk.

Nozīme arī pieslēgvietām

Ja televizoram mēdz pieslēgt dažādas papildus ierīces, piemēram, mājas kinozāli vai spēļu konsoli, neiztikt bez atbilstošas pieslēgvietas. Praktiski visi televizori aprīkoti ar vienu vai vairākām HDMI ieejām, kā arī USB portiem. Savukārt, ja vēlies pilnvērtīgi izmantot Smart TV sniegtās iespējas, pievērs uzmanību iespējai televizoram pieslēgt internetu. To var izdarīt gan ar Wi-Fi savienojumu, gan caur LAN pieslēgvietu.

Protams, šie ir vien daži no pieslēgvietu veidiem. Detalizētu informāciju par to, kādas pieslēgvietas televizoram iebūvētas, iespējams iegūt tā specifikācijā.

Ja esi jauna televizora meklējumos, ieskaties Xnet.lv piedāvājumā – šeit atrodami tādu zīmolu kā LG, Philips, Sharp, Sony, Samsung televizori, kā arī to piederumi un aksesuāri. Turklāt, izmantojot ērto filtru, televizori var tikt atlasīti pēc dažādiem to parametriem, piemēram, ekrāna veida, zīmola, izšķirtspējas, krāsas un iebūvētajām funkcijām.

Reklāmraksti