Salaspilieši savu izvēli ir izdarījuši 1

3. jūnijā visā Latvijā notika pašvaldību vēlēšanas, kurās piedalījās 50,41% balsstiesīgo iedzīvotāju. Salaspilī vēlēt jauno domi bija ieradušies 49,10 % iedzīvotāju. Vislielākā aktivitāte bija k/n “Rīgava”, savukārt vismazākā- sporta namā.

Salaspiliešiem bija jāievēl 17 deputāti no 8 piedāvātajiem sarakstiem. Piecu procentu barjeru neizdevās pārvarēt “Latvijas centriskajai partijai”, tādējādi domē šajā sasaukumā vairs nestrādās Olga Pāvulīte. Tāpat “aiz borta” palika politiskā partija “Reģionu alianse” un Eiroskeptiķu Rīcības partija.

Uzvaru Salaspilī izcīnīja partija “VIENOTĪBA”, kuru turpmākos četrus gadus domē pārstāvēs deviņi deputāti. Vislielāko uzticību vēlētāji pauda domes priekšsēdētājam Raimondam Čudaram, kurš saņēma 2188 plusus un tikai 66 svītrojumus. Kopā ar R. Čudaru darbu domē turpinās Malda Caune, Vita Upmane, Vera Kalniņa un Raivis Anspaks, savukārt no jauna ievēlēti deputāti- Jana Kolbina, Vitālijs Berezņevs, Andris Umbraško un Kaspars Brunovskis. Vietu domē zaudēja Anna Kavasa un Ēriks Miķelsons.

“Zaļo un zemnieku savienību” domē pārstāvēs jau esošie deputāti Andrejs Svilāns un Zigmārs Zeimulis. Par šo apvienību kopumā savas balsis atdeva 13,53 % vēlētāju. Tāda pati situācija ir Nacionālajai apvienībai „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Arī no šīs komandas darbu turpinās tie paši deputāti, kas iepriekšējā sasaukumā,- Jānis Nebars un Dace Kontrimiene. Par šo sarakstu balsojuši 8,69 % balsstiesīgo. Bez izmaiņām arī partijā “Alternative”. Arī šajās vēlēšanās iegūts viens mandāts, un ievēlēts ilggadējais deputāts Mihails Rogaļs.

Par vienu vietu mazāk šajās vēlēšanās saņēma “Saskaņa”, par kuru balsojuši 17,29%. Domē ievēlēti līdzšinējie deputāti- Ludmila Fedorkova, Aleksejs Urbanovičs un Poļina Ivļeva. Vladislavs Haļuks, kurš deputāta pienākumus pildīja iepriekšējos četrus gadus, domē nav ievēlēts.

Izraksts no Salaspils novada vēlēšanu komisijas protokola Nr.15

Pievieno komentāru

Komentāri 1

geico 2017

priecajos, ka Olga Pavulites aiz borta..pietiek !! savu nokalpojusi..kabatas partijai nav ko darit Dome.

pirms 16 dienām, 2017.06.06 07:09

Pašvaldību vēlēšanas 2017