Ogrē pirmo reizi norisinās pareizticīgo ūdens kristības ar ieniršanu āliņģī (FOTO) 4

Ceturtdien, 19. janvārī, pulksten 12.00 Ogrē pie "Varžu dīķa" pirmo reizi notika ūdens kristības pēc pareizticīgo tradīcijām, kas dod iespēju ienirt āliņģī. 

Ogres pareizticīgās baznīcas mācītājs svētīja ūdeni pēc visiem kanoniem, bet svinīgo momentu pavadīja baznīcas kora dāmas. 

Pirms svinīgā momenta uzrunu teica arī šī pasākuma iniciators Ogres novada pašvaldības domes deputāts Juris Laizāns: "Pareizticīgo ūdens kristības ir svēts un dvēselisks pasākums. Un, man liekas, ka nevajag dalīties - pareizticīgais, katolis vai luterānis. Jādalās ir citās kategorijās. Mēs mīlam Dievu, mēs pateicamies viņam par to, ka viņš saglabā mūs un dod mums veselību. Mēs mīlam savus tuviniekus. Mīlam savu pilsētu. Mīlam savus bērnus. Un tas viss ir daudz svarīgāk!"

"Pēc idejas pasākums ir gaišs un dvēselisks. Un tie ir svētki Dievam, lai cilvēks viņu pieņemtu, kļūtu atvērtāks ar sirdi pret labo un gaišo. Tad, kad mēs esam mīļāki un mums apkārtējie ir mīļāki, ir vieglāk dzīvot un ir vieglāk strādāt radoši," Laizāns atbilds, kādēļ šāds pasākums Ogrē tiek rīkots. 

Pēc veco laiku tradīcijām ūdens kristībās ieiet āliņģī, kas tiek izveidots ar mērķi ūdens svētīšanai un peldei. Tiek uzskatīts, ka svētais ūdens dod garīgo un miesīgo veselību. Šī tradīcija ar katru gadu kļūst arvien populārāka Latvijā, un ar šo gadu to cer ieviest par ikgadēju tradīciju arī Ogrē.Pievieno komentāru

Komentāri 4

Skatos foto

Sorry! foto nejēgā daudz salikti... Klātesošiem radītas tik neērtības, kad kāds valkājas gar priekšu un bliež no ziepju trauka ...
Visu CIEŅU dāmām un kungiem, kas spēja ienirt ledainajā ūdenī ...
Lai Dieva svētība un stipra veselība!

pirms 6 mēnešiem, 2017.01.19 15:33

foto

Pasākums labs, cerams, ka kļus par tradīciju! Fotogrāfiju ir par daudz! 124! Kas tās spēj un vēlas izskatīt? Jātaisa atlase, nemokiet lasītājus!

pirms 6 mēnešiem, 2017.01.19 17:43

Ina

Pilnīgs murgs un cilvēku muļķošana. Baznīcas izdomātas svētdarbības. Nu nav nekāda sakara niršanai āliņģī ar ūdens kristībām. Tā ir māņticība, ka šajā dienā ūdenim ir kāda īpaša svētība.
Meklējiet patiesību Dieva vārdā - Bībelē!

pirms 6 mēnešiem, 2017.01.19 21:33

Ogres novads