Lielās talkas laikā sakopj Kļaviņu ģimenes nodegušās mājas apkārtni 1

Krapes pagastā ugunsnelaimē cietušajai ģimenei, pateicoties aktīvajam līdzcilvēku atbalstam, ir cerība jau rudenī atgriezties savā dzimtas īpašumā. Šī gada janvārī uguns liesmas nopostīja Kļaviņu ģimenes dzīvojamo māju Krapē, atstājot ģimeni bez mājvietas. Nelaimē bojā gāja arī 11 gadus vecs zēns. Pati ģimene reiz sniegusi māju sajūtu un atbalstu saviem pieņemtajiem audžubērniem. Ģimene aktīvi arī iesaistās labdarībā, darbojoties savā biedrībā ''Ģimenes darbnīca''. Ceturtdien, 21. aprīlī Kļaviņu ģimenes sētā valdīja liela rosība. Ieradušies bija Ogres novada pašvaldības pārstāvji, Madlienas būvvaldes darbinieki, Lūkas fonda pārstāvji un citi, lai pārrunātu iespēju turpināt atbalsta sniegšanu ģimenei.


Lai gan Lielā Talka ir 23. aprīlī, Krapē ieradās arī Saeimas Juridiskā komisija gandrīz pilnā sastāvā un deputāts Gaidis Bērziņš, lai palīdzētu sakopt apkārtni ugunsnelaimē cietušajai ģimenei- savākt atkritumus, vecos būvgružus, zarus, izgriezt izdegušos krūmus, kā arī iekopt un uzrakt puķu dobītes.


Ogres novada pašvaldība jau sniegusi atbalstu nelaimē nonākušajai ģimenei, palīdzību sniegusi arī pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki, novada Sociālais dienests, Krapes pagasta pārvalde, kura ierādījusi ģimenei jaunu mājokli – trīs istabu dzīvokli un palīdzējusi sarūpēt sadzīvei nepieciešamās mantas.


Lielu atbalstu sniegušas kristīgās draudzes, Lūkas fonds, uzņēmēji, līdzcilvēki gan Krapē, gan Ogrē. Pateicoties šim atbalstam Kļaviņu ģimene nākamo ziemu varētu sagaidīt atjaunotā mājā savā dzimtas īpašumā Krapes pagastā. Šobrīd mājas apkārtne ir sakopta un attīrīta no gruvešiem, kā arī ir ielikti pamati jaunajai mājai.


Laimdota Kļaviņa pauž milzīgu prieku un gandarījumu par atbalstu, kas tika sniegts nelaimē: ''Mums bērniem jāiemāca, ka viss var dzīvē notikt, bet ir jāpieceļas un jāiet uz priekšu. Prieks, ka apkārt ir daudz labu cilvēku, kas gatavi atbalstīt. Mums pašiem nebūtu iespējas paveikt to visu, mēs esam ļoti pateicīgi visiem par sniegto atbalstu mums šajā situācijā. Lielu atbalstu sniegusi pašvaldība, Krapes pagasta pārvalde, Lūkas fonds un daudzi citi.'' Ģimene ļoti vēlas atgriezties dzimtas īpašumā, kurā, kā paši stāsta, ir visa viņu saimniecība un dzīve.


Krapes pagasta pārvaldes vadītāja Inese Sondore uzsver, ka ģimene ir sniegusi savu atbalstu un palīdzību ļoti daudzām ģimenēm un tagad viss labais, ko ģimene sniegusi, atgriezies pie pašas ģimenes. Arī pēc visa notikušā Kļaviņu ģimene turpina atbalstīt citas ģimenes un nodarboties ar labdarību biedrībā ''Ģimenes darbnīca''. Māris Kļaviņš atklāj, ka tieši tās ir labākās zāles, kā atgūties pēc notikušā- turpināt darboties, strādāt un palīdzēt.


Biedrība ''Ģimenes darbnīca'' aktīvi iesaistījās arī  pašvaldības atbalsta akcijā Čerņigovas (Ukraina) iedzīvotājiem. Biedrība ''Ģimenes darbnīca'' projektos cieši sadarbojas ar labdarības veikalu ''Hopen''. Veikala vadītāja un Lūkas fonda pārstāve Nita Gaile stāsta: ''Mēs atbalstam visdažādākos labdarības projektus. Iegādājoties kādu lietu, pircējs arī atbalsta kādu labdarības projektu. Šis ir viens no projektiem, kuru atbalstām un kurā sniedzam nepieciešamo atbalstu.''


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rūķis

Prieks, ka palīdz ģimenei, kuru skārusi tāda traģēdija. Savējos nedrīkst aizmirst. Neviens tādas šausmas nav pelnījis. Kļaviņiem spēku un izturību grūtajā laikā.

pirms gada, 2016.04.25 12:06

Ogres novads