Katram pa grābeklim, maisam un cimdu pārim jeb Kā ogrēnieši brīvdienās čakli talkoja (FOTO)

Sestdien, 23. aprīlī  Ogres Zilo kalnu pakājē tika atklāta Lielā Talka, kuras vadmotīvs šogad bija ''Latvijai BŪT zaļai!''.


Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis rosināja visus sakopt Latviju sagaidot Latvijas valsts simtgadi: ''Katrs šodien dosim savu ieguldījumu, lai Latvija kļūtu tīrāka un zaļāka. Manuprāt, 2018.gadu, Latvijas 100. dzimšanas dienu, Latvija sagaidīs vēl zaļāka, un tīrāka.  Būsim patiešām lepni, ka strādājam, dzīvojam un audzinām bērnus tieši šeit- Latvijā!'' 

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme kopā ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāju Andri Jaunsleini dāvināja prezidentam ābeli, lai no tās izaugtu ''zelta āboli'', kas Latvijai nesīs pārticību, veselību un talantus.   

Arī SIA ''Rīgas meži'' valdes priekšsēdētājs Aaivars Tauriņš sveica talciniekus un uzsvēra: ''Šeit redzams lielisks piemērs, kā pašvaldības - Ogres novada, Ikšķiles novada un tagad arī Rīgas-  veiksmīgi sadarbojoties var attīstīt kādu brīnišķīgu objektu- dabas parku ''Ogres Zilie kalni''.'' 

Ogre šogad kļuva par Lielās Talkas centru. Visā Ogres novadā dažādās vietās pulcējās talcinieki, lai sakārtotu apkārtni, savāktu zarus un atkritumus, uzstādītu soliņus, stādītu stādus un sakoptu piegružotās vai aizaugušās un nesakoptās vietas. Kopumā šogad pašvaldības aģentūrā ''Ogres namsaimnieks'' tika pieteiktas vairāk kā 40 talkas vietas Ogres novadā.

Ar ogrēniešiem Ogres Zilos kalnos talkoja arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Pēc Lielās Talkas atklāšanas Zilo kalnu pakājē prezidents Vējonis un Valsts prezidenta kancelejas darbinieki devās labiekārtot teritoriju un stādīt kokus pie Dubkalnu ūdenskrātuves.


Zilo kalnu pakājē ikviens interesents varēja vērot kā Ogres tehnikuma audzēkņi un darbinieki veido soliņus, apskatīt tehnikuma veidotu meža dzīvnieku trofeju izstādi, kā arī izveidot pats savu putnu būrīti, kuru kopā ar Ogres pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) audzēkņu putnu būrīšiem varēja izvietot dabas parkā.


Prezidents uzsvēra, ka viens no Lielās Talkas mērķiem ir sakopt Latviju ceļā uz tās 100. dzimšanas dienu, padarot mūsu valsti par tīrāko un zaļāko vietu pasaulē, kā arī pauda cerību, ka 2018. gadā Lielās Talkas dalībnieki varēs nevākt atkritumus vispār, bet varētu radīt kaut ko jaunu un paliekošu.


Talkoja arī Ogres novada pašvaldība domes vadība, deputāti un administrācijas darbinieki. Pašvaldības administrācijas darbinieki izvēlējušies savu pieeju talkošanai – satīrot, sakopjot arī radīt. Pagājušajā gadā tika sakopts sporta laukums Indrānu ielā. Šogad talkošanai tika izvēlētas divas vietas- teritorija pie ēkas Upes prospektā 18/20, kurā savulaik atradās populārā kafejnīca ''Pie zelta liepas'' un nogāze pie Ogres 1. vidusskolas, kur paredzēts izveidot stāvlaukumu automašīnu novietošanai.  Abās talkošanas vietās tika izzāģēti krūmi, savākti atkritumi un sakopta teritorija. Savukārt uz jaunā Ogres upes aizsargdambja tika veikti labiekārtošanas darbi, kuros tika stādīti košumkrūmi, vākti atkritumi un labiekārtota upes paliena, savācot izskalotos kokus un gružus. 

Arī Ogrē iedzīvotāji aktīvi talkoja, lai sakoptu apkārtni un pavasari sagaidītu sakoptā un tīrā vidē. Turkalnes ielā 1a čakli talkoja apkārt esošo māju iedzīvotāji. Mājas vecākais Viktors Dulpe stāsta, ka šeit talko jau vairākus gadus, lai ikvienam garāmgājējam- gan pilsētas iedzīvotājam, gan viesim- būtu patīkami doties garām šim skaistajam pakalnam. Arī šogad tika sagrābtas pērnās koku labas, savākti sadzīves atkritumi.

Tika sakopta arī J.Čakstes prospekta apkārtne. Tur čakli rosījās apkārtējo māju iedzīvotāju un domubiedri. Iveta Žugre stāsta, ka šeit kopā ar savu ģimeni talko jau otro gadu, jo šī ir ģimenei iemīļota pastaigu vieta. Tika savākti dažādi sadzīves atkritumi un pat elektrotehnika. 

Septīto gadu pēc kārtas Lielajā Talkā aktīvi iesaistījās arī Latvijas Basketbola savienības darbinieki, kuri kopā ar Aldaris LBL komandas ''Ogre/Kumho Tyre'' un VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas dalībniekiem uzstādīja visiem pieejamu basketbola grozu dabas parkā ''Ogres Zilie kalni''. 

Pievieno komentāru

Ogres novads