Ikšķilieši Lielajā Talkā sakopj Kābeļu kalnu (FOTO)

23.aprīlī jau no agra rīta Lielās Talkas ietvaros visā Latvijā notika dažādas sakopšanas un labiekārtošanas darbu aktivitātes. Šī gada vadmotīvs bija ''Latvijai BŪT zaļai!'''. Lielākais darbs tika paveikts Kābeļu kalnā,  informē Ikšķiles pašvaldība. 

Šogad Ogres un Ikšķiles novadā Lielās Talkas atklāšanā piedalījās Latvijas Valsts prezidents un Lielās Talkas patrons Raimonds Vējonis. Savā uzrunā prezidents teica: ''Šodien zināmā mērā ir darba svētki, kad mēs visā valstī dodamies uzkopt savu zemi. Izmantosim šo iespēju, sniegsim savu ieguldījumu, lai Latvija kļūtu tīrāka, zaļāka!” Vējoņa kungs rosināja pievērst daudz lielāku uzmanību tam, kādā vidē mēs dzīvojam. Svarīgi ir nospraust jaunus mērķus, kurus gribam sasniegt, ne tikai sakopjot Latviju, bet arī savā ģimenē, savā darbavietā, savā uzņēmumā, valstī kopumā. Prezidents tic, ka 2018.gadu Latvija sagaidīs vēl zaļāka un tīrāka. “Būsim priecīgi un lepni par to, ka dzīvojam, strādājam un audzinām bērnus Latvijā!'' novēlēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc Lielās Talkas atklāšanas uzrunām Valsts prezidents kopā ar bērniem devās izvietot putnu būrīšus dabas parkā, kā arī piedalījās koku stādīšanas darbos izcirtumā pie Dubkalnu ezera. Kā piemiņu no šīs viesošanās Vējoņa kungs kopā ar pašvaldību pārstāvjiem Zilajos kalnos iestādīja sarkano ozolu. Meža stādīšanas talkā piedalījās arī Ikšķiles un Ogres novada pašvaldības darbinieki un domes deputāti.

Talkas dienā mūsu novadnieki talkoja visā teritorijā- Ikšķiles pilsētā un Tīnūžu pagastā, strādājot gan oficiāli pieteiktajās vietās, gan arī individuāli, sakopjot savu īpašumu un tai piegulošās teritorijas. 

Liels darbs tika paveikts Kābeļu kalnā, kurā kopīgiem spēkiem ar Militāro policiju, pašvaldības darbiniekiem un vietējiem iedzīvotājiem tika izzāģēti krūmi, savākti zari un sagrābtas pērnās koku lapas, sakopjot arheoloģisko pieminekli- Kābeļu senkapus.

PPII ''Ķiparu nams'' vadītāja Sanda Reikmane informēja: ''Nu jau 7. gadu PPII Ķiparu nama saime talkoja meža trasītē- kā bērni to ir iesaukuši. Ikdienā bērni tur dodas, lai iepazītu meža norises - vērotu kokus un putnus, un, protams, arī kārtīgi izskrietos. Otrs šīs dienas lielais darbs bija ar tētu palīdzību savest kārtībā bērnudārza laukumiņu. Smilšu kastēs tika nomainītas smiltis, kā arī tuvākajās dienās tiks rekonstruētas šūpoles-slidkalniņš. Šogad talkā piedalījās 38 lieli un mazi talcinieki vecumā no 1-54 gadiem. Prieks, ka mums pievienojās arī bijušie Ķiparu nama audzēkņi Toms Patriks, Anna un Odrija. Gandarījumu darīja tas, ka, ja pagājušajā gadā meža trasītē tika savākti ap 30 maisiem ar atkritumiem, tad šogad tie bija tikai 5. No celiņiem tika novākti sakritušie koku zari un nogrābti celiņi. Mūsu galvenais mērķis bija bērniem parādīt, ka katrs- liels un mazs darot, veido Latviju zaļāku, kā arī ieaudzināt vērtības un atbildību. Pēc talkas visiem dalībniekiem bija jauks pikniks.''

Pievieno komentāru

Ikšķiles novads