Ikšķiles novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā 5

Jau piekto  gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. 

Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Soduma uzticība latviešu valodai un novatorisms kalpos par piemēru un iedvesmu daudzām latviešu literatūras paaudzēm. Savas dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta. Varētu teikt, Ikšķilei tā ir liktens dāvana.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvu pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 2017. gada 13. maijā pulksten 15.00 Ikšķiles tautas namā. 

Autoru grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2016. gada marta līdz 2017. gada martam, trīs eksemplāros līdz 13. martam iesūtāmas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052, vai sazinoties ar Kultūras pārvaldes vadītāju Daci Jansoni pa epastu dace.jansone@ikskile.lv vai tālruņiem 65020893 , mob. 29231470. 


Pievieno komentāru

Komentāri 5

aļļo, anāllfabēti!

Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks Dzintara Soduma dzimšanas dienā 2016. gada 13. maijā pulksten 15.00 Ikšķiles tautas namā.

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.13 14:57

Lasītājs

Labdien! Vai žūrijai tiešām visus šos gadus nepielec, ka parasts cilvēks, tikai lai nominētu iepatikušos grāmatu, nepirks 3 eksemplārus, kas kā minimums maksā kopā 30Eur? Labākajā gadījumā autors pats iesniegs savus eksemplārus. Neticu šim konkursam nevienu pašu gadu. Paši sevi un savējos piesaka un apbalvo. Un Ikšķile tik pieškir naudu.

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.14 13:10

lapsene

Varbūt vajag uzmanīgāk lasīt tekstu? Relīzē teikts "Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai". GRĀMATU APGĀDUS nevis lasītājus vai autorus.

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.15 08:59

DUNDURS

Kāpēc Ikšķiliešiem jānodarbojas ar labdarību un jāapmaksā visādu GRĀMATU APGĀDU pieteikumus?Kur tad kultūras ministrija un visādas rakstnieku un mākslinieku savienības? Vai nobankrotinājušās?

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.16 10:14

Ikšķiles novads