Vairāk nekā 80% Latvijas iedzīvotāju, gatavojoties Ligo svetkiem, plāno tērēt līdz 50 eiro

Lai iegādātos visu Līgo svētkiem nepieciešamo, 80,8% Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt līdz 50 eiro – 21% iedzīvotāju paredz izdevumus līdz 20 eiro, bet mazliet vairāk tērēt – no 21 līdz 40 eiro – apsver  34%  respondentu. Lielākus tēriņus  svētku galdam, no 41 līdz 60 eiro, plāno investēt 25,8% iedzīvotāju, bet vairāk par 100 eiro plāno tērēt vien 3,5% respondentu, liecina „Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Līgo svētkus šogad lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 69,5 % plāno svinēt savās, savu draugu vai radu lauku mājās. 9% aptaujāto Līgo svētkos labprāt dosies pie dabas krūts vai svinēs svētkus kempingā, taču 5,4% līgotāju dosies uz zaļumballi kādā no Latvijas pilsētām, lai dejotu visas Jāņu nakts garumā. 3,7% respondentu plāno Līgo vakaru pavadīt mājās pie televizora, bet 3% iedzīvotājiem svētkos jāstrādā.

Laicīgi iegādāsies populārākos Līgo ēdienus: sieru un šašliku

Pārsvarā iedzīvotāji Līgo svētkiem plāno gatavoties laicīgi un pirkumus veikt dažas dienas pirms svētkiem – tā aptaujā norādījuši 47% respondentu. Dienu pirms svētkiem iepirkšanos plāno veikt 32,3% iedzīvotāju, savukārt Līgo dienā – tieši pirms svinībām – uz veikaliem dosies 13,8% aptaujāto. Ir arī respondenti (5,1%), kuri norāda, ka iepirkšanos veikuši pavisam savlaicīgi –  jau iepriekšējā nedēļas nogalē.

Par populārāko ēdienu Līgo svētkos atzīts siers, kuru galdā cels 91% respondentu. Neatņemama svētku sastāvdaļa 79,8% Latvijas iedzīvotāju ir šašlika ēšana. Tāpat  68% iedzīvotāju uz galda ir paredzējuši vietu dažādiem dārzeņiem, 61,1% respondentu neatteiksies no pīrādziņiem, bet Līgo vakarā noteikti salātus ēdīs 48% aptaujāto un augļus 47,5% iedzīvotāju. Tāpat uz galda tiks likti marinēti gurķīši (norādījuši 38,7% respondentu), dažādi gaļas ēdieni (28,1%) un zivju ēdieni (17,62%).

Alus – iecienītākais Līgo svētku dzēriens

Līgo svētkiem veltītajā aptaujā noskaidrojās, ka populārākais dzēriens Latvijas iedzīvotājiem ir alus (79,4%) un kvass (58%). Tāpat līgotāji plāno atspirdzināties, dzerot sulas (44%), ūdeni (39,9%) un dažādus bezalkoholiskos atspirdzinošos dzērienus (26,1%).

Vēlas svinēt Līgo kopā ar populārajiem Latvijas Jāņiem

Līgo svētkiem veltītajā aptaujā tika noskaidrots arī iedzīvotāju viedoklis par to, ar kuru no sabiedrībā zināmajiem Jāņiem, viņi vislabprātāk vēlētos līgot kopā. Visvairāk Latvijas iedzīvotāju gribētu jautri pavadīt laiku ar stand-up komiķi Jāni Skuteli (15%) vai muzikālo Jāni Jubaltu (13,2%). Daļa respondentu labprāt Līgo svētkus pavādītu kopā ar aktieri Jāni Jarānu (12,6%) vai kinorežisoru Jāni Streiču (11,6%). Tāpat populāra izvēle bija arī Star FM radio balss Jānis Romanovskis (7,4%), mūziķis Jānis Stībelis (6,2%), kā arī  Dailes teātra aktieris Jānis Paukštello (4,6%). 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti