Svētdien Ogrē koncerts “Mīlas valši”

Svētdien, 19. februārī 17.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē Ogres Skolotāju kamerkora koncerts “Mīlas valši” – romantiskas kora kompozīcijas un solodziesmas. 

Koncerta viesis – soliste Ance Purmale. Kā jau nosaukums liecina, programmā galvenokārt iekļautas dziesmas “uz trīs”, kas apdzied mīlestību tās dažādajās izpausmēs, gan attēlojot maigu un nevainīgu romantiku, gan aizskarot kaislīgākas un temperamentīgākas emociju stīgas. 

Kā īpašs pārsteigums tiek gatavota izlase no izcilā romantiķa Johanesa Brāmsa 1868. gadā radītajiem “Mīlas dziesmām-valšiem” op. 52, kurā atspīd gan maiga mīlas lirika, gan ilgas pēc kaisles un baudas, kā arī daudznozīmīga ironijas nots. Krāšņajās klavieru partijās saklausāmas sievišķās un vīrišķās dabas atšķirības un to mijiedarbība, reizēm liegi savienojot dažādos posmus, bet citreiz “nogriežot tos kā ar nazi”. Vācu romantisma sadaļu papildinās soprāns un kora kormeistare Ance Purmale, izpildot Roberta Šūmaņa un citu komponistu miniatūras. 

Pēcāk skanēs arī latviešu tautasdziesmu apdares un oriģinālmūzika, turpinot cildināt mīlestību kā vissvarīgāko elementu cilvēku dzīvēs. Šis būs pirmais Ogres skolotāju kamerkora solo koncerts kopīgi ar tā jauno diriģenti Sintiju Šmiti, kura skolojusies Austrijā, bet nu jau kādu laiku ir atpakaļ dzimtenē. Pie klavierēm romantikas pērles izspēlēs koncertmeistare Gunta Trasūne. Biļetes cena 2.00 EUR. Biļetes var iegādāties Ogres novada Kultūras centra kasē. 

Kases darba laiks 

  • Pirmdien slēgts
  • Otrdien 14.00 – 18.00
  • Trešdien 14.00 – 18.00
  • Ceturtdien 14.00 – 18.00
  • Piektdien 14.00 – 19.00

Kā arī stundu pirms pasākumiem, uz kuriem ir pieejamas biļetes. Tālrunis uzziņām 65047740. Kases darba laikā darbojas "Biļešu paradīzes" kases pakalpojumi. 

Informāciju sagatavoja Dace Tribocka, Ogres novada Kultūras centra Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja

Pievieno komentāru

Kultūra