Apvienība "Dzīvesgriba", atbalstot onkoloģiski slimos cilvēkus, organizē skanīgu labdarības koncertu 4

 Apvienība "Dzīvesgriba", atbalstot onkoloģiski slimos cilvēkus, organizē skanīgu labdarības koncertu Rīgas Svētā Jāņa baznīcā (Jāņa iela 7), 5. martā, plkst. 17. 

Koncertā piedalīsies Ainārs Mielavs un Gints Sola, skanīgais trio Tresensus, kā arī dzīvespriecīgās ikšķilietes - Betija Bedikere un Roberta Noela Panava. 

Ieeja par ziedojumiem. Visi savāktie ziedojumi tiks novirzīti psihosociālai rehabilitācijas nometnei onkoloģiski saslimušo atbalstam.

Latvijas onkoloģisko pacientu statistika ir nežēlīga. Uz doto brīdi Latvijā ir 80 000 cilvēku, kuriem uzstādīta diagnoze - vēzis. Katru gadu šis skaits palielinās un nesagatavotos, ar šo diagnozi pārsteidz 11 000 cilvēku. Liepājā 2016. gadā ar onkoloģiju slimoja 100 cilvēki, tas nozīmē, ka ik pēc 3.5 dienām, kādam tiek paziņota šī nopietnā diagnoze. 

Krūts vēzis gada laikā tika diagnosticēts 1200 sievietēm. Daudzi cilvēki par šo diagnozi domā, ka tas ir ģenētiskais mantojums ar nolemtības iznākumu. 

Bet zinātnieki apgalvo pretējo. Daudzos zinātniskos pētījumos tika pierādīts, ka mainot dzīvesveidu (uzturu, fizisko slodzi, stresa novēršanu, negatīvo ārējo faktoru ietekmi) nopietni mainās vēža šūnas, mazinot gēnu ekspresiju tajās, un tās tiek nomāktas. Cilvēkiem izmantojot ķirurģiju, ķīmijterapiju, staru terapiju, imūnterapiju, molekulāro ģenētiku, un veselīga dzīvesveida nometnes, ir iespēja daudz labāk atgūt veselību. 

"Dzīvesgriba" nometnē, nedēļas garumā, dalībniekiem programmā būs sarunas ar psihologu, onkologu, mākslas terapeitu, uztura speciālistu (un ēdināšana 5 reizes dienā), deju terapija. 

Būs kino vakars un daudz sarunu par mums svarīgo un vienkārši labo. Cilvēkiem ar onkoloģijas diagnozi un vēlmi piedalīties veselības uzlabošanas nometnē, lūdzu, sūtīt vēstuli ar aprakstu par sevi uz e-pastu: dzivesgriba@inbox.lv.

Paldies informatīvajiem atbalstītājiem: "Daugavas balss", un "Laba druka". Sekojiet mums līdzi, un atbalstiet koncertā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

???

Kas tā par veselības uzlabošanas nometni?
Kas so pasakumu organizē?
Nu nezinu, nezinu...

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.15 10:32

Neatrodu

Kas tā par mistisko apvienību? Organizatores Bedikeres uzvārds gan dzirdēts. Atkal gaidāms kašķis, kā ar zemenēm???

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.16 00:59

Laucinieks

Daugavas balss, pārbaudiet informāciju, pirms to publicējat! Kas tā par statistiku, no kurienes izrauta? Oficiālajos avotos ir citi dati. Kādi pētījumi, kur atsauces? Kas tā par apvienību, kāpēc biedrību un nodibinājumu reģistrā neko tādu nevar atrast?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.16 08:40

Jauniete

Esmu šokā!Ko tik atkal afēriste neizdomā.Bija fotogrāfs,tad zemeņu pārdevējs,savā laikā arī šuvēja un nekas viņai par to nav?

pirms 3 mēnešiem, 2017.03.02 16:47

Kultūra