Raidījums: Jauni fakti par traģēdiju Ķegumā! Nav strādājis ne skaņas signāls, ne luksofors pirms pārbrauktuves 4

Tieši pirms nedēļas LNT raidījums ”Degpunktā” vēstīja par traģisku negadījumu Ķegumā, kad uz dzelzceļa sliedēm, pabraucot zem kravas vilciena, gāja bojā kāds pensionāru pāris. 

Šodien ”Degpunktā” komanda ir noskaidrojusi, ka notikušais, iespējams, nav gluži vienkārša neuzmanība, bet daļa atbildības gulst arī uz dzelzceļa apsaimniekotāju pleciem. Vakar abi pensionāri, kuri visu mūžu nodzīvojuši pavisam netālu no liktenīgās pārbrauktuves, guldīti zemes klēpī, bet vietējie nebeidz runāt par netaisnīgo apstākļu sakritību, kas paņēma abu lādzīgo vecīšu dzīvības.

Atklājušies pat jauni fakti. Izrādās pagājušajā ceturtdienā neesot strādājis ne luksofors, ne skaņas signāls pirms sliežu ceļa.Vietējie gan nesteidz kādu vainot notikušajā, jo tik un tā šoferim bija jāapstājas pie ”STOP” zīmes un jāpārliecinās par drošību. Droši vien gadiem šķērsojot šo vietu, ne vienmēr tas tika ievērots un var būt arī šajā reizē – ja nedeg luksofors, pie ”STOP” zīmes var nebremzēt.

Vēl jo vairāk – vīrietis visu mūžu esot nostrādājis šofera arodā, pat stūrējis ātro palīdzu, un tikai pēdējos gados darījis citus darbus.

Šobrīd oficiālas versijas par avārijas iemesliem netiek sniegtas, un tieši izmeklētāju vilcināšanās nenosaucot kaut vai sākotnējās aizdomas, liek apkārtnes iedzīvotājiem domāt, ka šajā avārijā viss nav nemaz tik vienkārši, kā tas sākumā varbūt izskatījās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ēriks

Labdien!
Es Vecotēvu pazīstu visu mūžu un esmu ar viņu, vienā mašīnā, braucis pār to pārbrauktuvi neskaitāmas reizes un viņš vienmēr apstājās pie "STOP" zīmes!

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.17 01:53

Medijiem

Es saprotu, ka medijiem ir svarīgi atspoguļot ziņas, kuras stāsta beigās uzdod daudz jautājumus. Tomēr no intervēt tantiņu, kura pat retu reizi iziet ārā, vienīgais pēc piena, kur klačas valda uz urraa, tas nav nopietni. Lai Latvijas dzelzceļa pārstāvji atbild, dega luksofors vai nedega. Bet radīt glupas versijas, tas šādās reizēs ir pretīgi. Tas lieku reizi pierāda neprofesionalitāti no LDz ārstāvjiem, kā arī medijiem!

Kas attiecās uz šoferi un blakus sēdētāju, tad viņi bija uz goda, un nosaucot viņus par vecīšiem un pensionāriem, viņi būtu dusmīgi. Viņi bija dzīvespriecīgi, aizrautīgi- un ar lielu optimismu apveltīts pāris. Un šoferu stāžs, par to pat nav vērts runāt, tieši tāpēc tik grūti to pieņemt, kad notikusi šāda nelaime, jo šoferis vienmēr ir bijis apzinīgs auto vadītājs.

Lai vai kā, tā ir viela pārdomām, diemžēl, sāpīgā veidā.

Apakšstacijas novietojums aizsedz skatu veicot manevru pēc apstāšanās pie STOP zīmes, tikai pievraucot pie sliedēm, var redzēt visu kreiso pusi. Jebkurā gadījumā, tā ir viela pārdomām katram autovadītājam, kā arī LDz atbildīgajām personām.

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.17 11:08

Es

Piebraucot pie pārbrauktuves, par skaņas signālu knapi var nojaust, ja automašīnā neskan mūzika.. To var dzirdēt tikai tad, ja logs ir atvērts. Un gaismas signālu saulainā dienā arī ar grūtībām var saskatīt. Ja nav darbojies ne gaismas, ne skaņas signāls, stājoties pie STOP zīmes, Lielvārdes virzienā skats ir aizsegts. Un, pa dienu saule spīd tieši no tās puses. Ja brauc kravas vilciens, kas nav dzeltenā krāsā, tas saplūst ar sliedēm un pārējo ainavu. Un to ir ļoti grūti pamanīt.

Par tiem vecīšiem/ pensionāriem- piekrītu komentētājam "Medijiem"- neviens, kas viņus zināja, tā nevarētu teikt. Viņi bija ļoti enerğiski, dzīvespriecīgi, draudzīgi, sirsnīgi un atsaucīgi cilvēki! Un pēc vecīšiem viņi pilnīgi noteikti neizskatījās. Arī braukšanas stāžs un dzīvē gūtās autovadītāju iemaņas viņiem bija ievērojamas. Neviens nesaprot un nevar pieņemt šo nelaimi. Tas ir prātam neaptverami...žēl.

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.17 12:22

Nu nu

Ko te taisnoties un spriedelēt! Pirms katra krustojuma vēlams paskatīties pa kreisi un pa labi un kur nu vēl pirms dzelzceļa.

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.21 10:51

Kriminālziņas