KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Ogres pirmsskolas izglītības iestādes amatpersonu un darbiniekiem 36

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ogres rajona prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Ogres Valsts pirmsskolas izglītības iestādes amatpersonu un  darbiniekiem par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, dokumentu viltošanu un dienesta viltojumu.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka amatpersona organizēja fiktīvas darba tiesiskās attiecības ar vairākām personām un iekļāva patiesībai neatbilstošas ziņas dokumentos, kas turpmāk deva iespēju jau nodarbinātām personām saņemt atalgojumu par fiktīvajiem darbiniekiem. Iekļaujot patiesībai neatbilstošas ziņas fiskālajos dokumentos, darbinieki viltoja parakstus un  laika posmā no 2010.gada 1.oktobra līdz 2015.gada 1.aprīlim no Ogres novada pašvaldības prettiesiski ieguva savā rīcībā vairāk kā 43 000 EUR.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības sešas Ogres Valsts pirmsskolas izglītības iestādes  personas, tostarp vienu amatpersonu - par dienesta viltojumu, par ļaunprātīgu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kas izraisīja smagas sekas - mantisko zaudējumu lielā apmērā, kā arī par noziedzīga nodarījuma organizēšanu un vadīšanu  (Krimināllikuma (KL) 327.panta otrā daļa, KL 20.panta otrā daļa un 318.panta trešā daļa), savukārt piecus Ogres Valsts pirmsskolas izglītības iestādes darbiniekus par dokumentu viltošanu (KL 275.panta otrā daļa) un par amatpersonas noziedzīga nodarījuma izdarīšanas atbalstīšanu (KL 20.panta ceturtā daļa un 318.panta otrā daļa), apzināti veicinot dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Rolands Millers

Tamane - teica, ka rājiens ir bargs sods.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.17 15:21

!!!

Tamane pierāda to ,kā pilda savus darba pienākumus ,jo ir atbildīga par izglītības iestādēs notiekošo.Vai šajā gadījumā nevajadzētu sodīt arī Tamani?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.17 19:46

njaaa

Tamanes laikā šo darbinieci neapstiprināja par vadītāju, bet gan Pūķes un Barktveviča un PII atb. Inese bija ,kas lika kā paraugu visam priekšā! Lai pati strebj tagad piuru,bet ne Tamane!

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 22:23

Re kā!

Tādas lietas b/d "Riekstiņš"notiek,vai tas nav šausmīgi izglītības iestādē kur atbildība ir jāuzņemas par maziem bērniem notikt tādas kriminālas darbības .Kā lai šādam b/d uztic savu bērnu.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.17 20:35

Ciekurs

Jaatlaiž visi Ogres domes darbinieki, roku roka mazga!

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.17 23:03

Regīna

Ogres novada partija parāda savu kriminālo profilu. No Bartkeviča vēlēšanu saraksta divas personas tiesās par nodarījumiem darbavietā Zadvinsku un Kravali . Vai tādai partijai nav jālikvidējas? Kas Tā par partiju kurā ir nodevēji un kriminālie elementi?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.17 23:16

Jancis

Millers facebook raksts: "Man patiešām žēl to cilvēku, kas šo nelikumību atklāja, jo viņai dēļ taisnības tagad ir veselības problēmas un darbs arī zaudēts". Varbūt viņš patiešām tai nelaimīgajai taisnības cīnītājai varētu piedāvāt darbu savā uzņēmumā. Tik kristālskaidri un godīgi cilvēki taču ir retums un zemē nemētājas, jeb varbūt pašam būtu bail tādu ņemt?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 12:07

Rolands Millers

Tad jūs domājat parakstu viltošana ir pieņemama lieta, ka nelikumīgi izmānīt naudu no budžeta ir pieņemama lieta? Nu tad man patiešām šķiet, ka te ir korupcijas uzvaras gājiens.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 12:32

Jancis Milleram

Kur Jūs izlasījāt, ka es atbalstu krimināli sodāmas darbības??? Jautājums bija pavisam par ko citu, ja reiz cilvēks ir cietis, atklājot nelikumības, kāpēc gan Jūs kā uzņēmējs nevarētu parādīt savu labo gribu un pieņemt viņu darbā, tādejādi visiem apliecinot, ka atbalstāt šādu godīgus un kristālskaidrus cilvēkus, jo tagad taču sanāk, ka cilvēkam, cīnoties par taisnību, ir sabeigta veselība un vēl zaudēts darbs. Tādus cilvēkus, kas tik ļoti gatavi ziedoties citu labā būtu taču uz rokām jānēsā. Ja tādu būtu vairāk, tad mūsu Latvija zeltu un plauktu. Varbūt pat varat piedāvāt iestāties savā partijā. Ja šāds cilvēks nonāktu pie varas, tad domāju, ka ne viena vien nelikumība tiktu atklāta un izskausta un mums visiem dzīve kļūtu krietni gaišāka.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 13:08

Rolands Millers

Jums ir informācija, ka šis cilvēks ir bez darba? Man personīgi nav , man ir tikai tāda info, ka šis cilvēks ir zaudējis darbu. Partija, ne es nosaku, kas nāk un iet, jo esmu tāds pats ierindas biedrs kā pārējie 500 biedri. Es aicinu visus pieslēgties KPV LV partijai un jūs arī, lai jūsu viedokli un idejas arī kāds sadzird izņemot Daugavas balss komentētājus.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 13:21

Jancis Milleram

Šo rakstu taču izlasījuši gandrīz pieci tūkstoši cilvēku, vai tad tas ir maz? Man pietiek arī ar to, ka šie sadzirdējuši. Kas attiecas uz to cilvēku, tad, ja Jūs tik labi zināt par viņa veselības problēmām un darba zaudēšanu, tad loģiski izriet secinājums, ka jums par šo cilvēku ir vairāk informācijas nekā citiem. Un, atgriežoties pie iepriekšējā - tas bija tikai ierosinājums, Jums kā uzņēmējam parādīt labo gribu un painteresēties, varbūt šis cilvēks joprojām ir bez darba, varbūt viņam nav ko ēst un tādā gadījumā piedāvāt darbu savā uzņēmumā. Domāju, Jums kā cilvēkam, kas, cik noprotu, vēlas startēt pašvaldību vēlēšanās, tas būtu tikai bonuss un laba publicitāte. Piedodiet, ja uzbāžos ar padomiem, bet tas ir cilvēka viedoklis no malas un Jūs taču pats šo tēmu aizsākāt.
P.S. Kas attiecas uz partiju, man vairs nav tie gadi, lai iesaistītos politikā.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 13:40

zemnieks

Janci! Vai tiešām palaidīsi tādu iespēju tikt Suņubūdas kolektīvā? Tur taču ir tik jauks kolektīvs. Gandrīz kā cilvēki.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 19:21

Es

Ziniet, pie bd audzinātāju algām, lai noturētu darbiniekus - daudzos šādi notiek, tikai nez kāpēc atklāj tikai dažos. Riekstiņā ir ļoti forša vadītāja, žēl, ka tagad šādi notiek.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 21:54

Nunu

Parokat arī citus bērnudārzus Ogre. Ne to vien atradīsiet

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 23:53

Šalle

Totālam cirvim ir jābūt, lai publiski mazgātu un pazemotu cilvēkus, kas ikdienā par smieklu naudu veic īpaši atbildīgus pienākumus. Cirvji ir arī tie, kas, dzenoties pēc lētas publicitātes, piebalso. Ja arī bija kāda algu fonda nepārāk formāli korekta pārdale, tad to mierīgi varēja klusi atrisināt. Tieši domes vadības ziņā ir rūpēties par bērnu dārzu audzinātāju algām. Piļnīgs PZDC ir tas, ka bērnu dārza direktors, kas ir atbildīgs par pāris simtiem bērnu, var saņemt 800 eiro uz papīra. Par audzinātājām labāk neizteikšos. Padomājiet ar savām smadzenēm pirms noķengājiet visus!

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.20 16:19

Nunu

Parokat arī citus bērnudārzus Ogre. Ne to vien atradīsiet

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.18 23:53

Zāģis

Dubultmorāle audzinot bērnus-mūsu nākotni,klusi atrisināt kriminālus pārkāpumus;shēmošanu grupā,dokumentu ,parakstu viltošanu? Mēs tie cirvji arī strādajam par smieklu naudu...ja visi ta rikosies?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.21 09:31

Šalle Zāģim

Jā, tu esi ne tikai cirvis, bet arī lūzers! Nenormāls noziegums ir paveikts un kāds smagi ir iedzīvojies. Tie ir nepilni 500 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kas sadalīti uz vairākām bērnu dārza audzinātājām (laikam 6, kur katrai piemaksā sanāk mazāk par 100 eiro), kas ikdienā saņem pazemojoši mazu un lielajai atbildībai pilnīgi neadekvātu atalgojumu. Nu smaga jo smaga iedzīvošanās. Totāls krimināls. Ka tik par miljonāru kāds nepaliek.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.22 11:34

Kā tad!

Nenotiek tik krimināli tā kā Riekstiņā,cilvēkam godigi strādājot algu nesamaksā, tas kurš tiešām tur strādā,bet priekšnieces cilvēku apkrāpj un naudu par vairākiem gadiem saņem pašas sev ,noformējot citu fiktivu darbinieku.Tur cilvēki ir iebiedēti,lai atklāti runātu,citādāk tiks no darba izdzīti,tā tur jau ar dažiem ir izdarīts,lai varētu daudzus kriminālos faktus noslēpt,bet tie kuri nezina patiesību ,labāk paklusējiet un neaizstāviet šīs kriminālistes.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 08:28

Ments.

"Kātadniek", tikai nestāsti seit, ka pats / pati tur strādāji (izņēmums - ja iki atlaista par neatbilstību) šai bērnudārzā. Sarunā ar šeit strādājošām audzinātājām nekas no Jūsu teiktā napstiprinājas, nekādu pretenziju viņām nav.
Ja neesi lupata, sameklē kādu "apkrāpto", un rakstiet iesniegumu.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 12:56

Brīnums

Mentam ,dīvaini vai tad dārziņā ir tikai audzinātājas?.......Kur tad tie citi.......?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.20 10:35

Tas -es

Laba gan tā Riekstiņa vadītāja,tikai ļoti negodīga un arī bezkaunīga ,ja būtu godīga tad šādas kriminālas lietas nenotiktu.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 08:33

Kartonkafront

Roland, lūdzu parunājiet ar "Riekstiņa' darbiniekiem. Uzzināsiet daudz vērtīgas informācijas par šo apmelošanas kampaņu. Diemžēl esmu personiski pazīstama arī ar visu apsūdzību izvirzītāju Janu T.- pie mums Kartonfabrikā šo personu pazīst visi, jo viņa ir cilvēks, kas "apkakā" visu, kam pieskaras. Ja gribat par to pārliecināties, paņemiet viņu darbā- varbūt ir brīva apkopējas vai trauku mazgātājas vieta. Uz kaut ko lielāku Janas kvalifikācija un zināšanas nevelk. Un, lai Jums veicas, Roland!

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 11:02

Voldemārs

Tad lūk, no kurienes "pīlei" kājas aug! Jana T !!! Kurš gan "kartonkā" viņu nezina... Savulaik iepazinu, kad pēc aiziešanas pensijā, pēc vietējā veikala vadības lūguma, vienu vasaru tur padzenāju alkohola (un ne tikai) zaglīšus.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 13:01

Aigars

Voldemār, ko Tu zini par Kartonku Tu tur tikai uz ielas esi stāvējis!

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 13:22

Meklēju sakarības...

Vai tā ir tikai sakritība,ka šāds atklājums noticis vēlēšanu pievārtē?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 11:35

Mjāa

Pārkāpumi un naudas piesavināšanās fiksēta no 2010.gada 1.oktobra līdz 2015.gada 1.aprīlim, jūs to saucat par pirmsvēlēšanu kampaņu!? Smiekli nāk.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 12:52

Kartonkai

Šeit neiet runa par apmelošanu ,bet gan runa ir par izdarītu noziegumu ar nodomu grupā,ar ko var iepazīties KNAB mājas lapā,par to zināja Riekstiņa darbinieki,bet klusēja,jo atbalstīja šādas kriminālas darbības,tāpēc ka kādam tas bija izdevīgi.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 13:08

Ha ha

Un tavuprāt Jana to visu sāka tīras sirdsapziņas, taisnības un likuma mīlestības vadīta? Vienkārši smiekli nāk. "....to zināja Riekstiņa darbinieki, bet klusēja, jo atbalstīja šādas kriminālas darbības, tāpēc ka kādam tas bija izdevīgi..." Acīm redzot viņa nebija to vidū, kam izdevīgi, bet droši vien būtu gribējies, tāpēc arī tas tracis sākās pēc pavisam prasta principa - nebūs man, netiks arī jums. Neviena audzinātāja negribēja ar šo cilvēku kopā strādāt. Jautājums, kāpēc. Arī no visiem citiem darbiem ar skandāliem aizgājusi, nu var rokas priekā berzēt - re kā es viņiem visiem parādīju!

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 14:20

Uzņemējs

Es gan kā uzņēmējs labprāt Janu ņemtu darbā ,bet tad man gribētos zināt no kuriem darbiem tad viņa ar skandālu ir aizgājusi ,kur to noskaidrot?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 15:21

Ha ha

Pavisam vienkārši Kad ņemsi darbā, paprasi CV un piezvani uz iepriekšējām darba vietām. Tā taču ir pavisam normāla prakse. Vai ne? Ja tiešām būšu kļūdījies, tad atvainojos. Tikai, pie kā tad viņi vērsties ar to CV? Uzraksti, lai taču cilvēks zina.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 16:22

Vērotājs

Dīvaini, bet lasot komentārus, liekas, ka šeit ir arī personas kas aizstāv cilvēkus, kas ir reāli apzaguši valsts iedzivotājus un tas ir reāls fakts. Pārējās lietas, kas attiecinās uz darbinieku nesaskañām domāju ka šeit nemaz nav aktuālas, jo runa jau iet par grupveida noziedzību konkrētā iestādē, un šādi cilvēki jau arī gremdē to kopējo valsts ekonomiku. - Mans viedoklis, nekā personiska.

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 16:35

???

Manuprāt mēs tomēr dzīvojam tiesiskā valstī un to, ir kāds vai nav apzadzis valsti, nosaka tikai un vienīgi tiesa. Vai esmu kaut ko palaidusi garām? Vai tiesa jau bijusi un ir spriedums?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.19 16:59

Bums

Kas notiek? Grupveida noziedzība,rosina uzsākt kriminālvajāšanu, ko domā Domē?vēl tur visi strāda'....?

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.21 09:55

Šalle

Vērotājs ir pilnīgs lūzers. Atradies tiesnesis. Principā pāridarījums ir administratīvs, jo formāli pārdalīts atalgojuma fonds uz vakanču rēķina, piešķirot piemaksu mazāk par 100 eiro katrai audzinātājai. Likumam ir ne tikai burts, bet arī gars. Iedzer indi, lūzer!

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.22 11:39

To šallei

Tu to savu šalli aptin ap kādu koku un savu kaklu, būs mazāk tādu zagļu atbalstītāju kā Tu. ;)

pirms 3 mēnešiem, 2017.02.22 20:05

Kriminālziņas