Suntažos aktivizējas jaunsardzes kustība 1

Pēc pusgada pārtraukuma Suntažu pagasta jauniešiem atkal ir iespēja savu brīvo laiku veltīt jaunsardzei, jo no 2. februāra Jaunsardzes vienībai Suntažu vidusskolā ir atrasts jauns, perspektīvs instruktors.

Lai iepazītos ar jauno instruktoru un tiktos ar Suntažu jaunsargiem, kā arī pārrunātu par jaunsardzes kustības aktivizēšanas iespējām Ogrē, uz Suntažiem devās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane.   

Jaunsargu instruktors Kristians Vuļs ir darbojies Jaunsardzes kustībā astoņus gadus, vadījis Jaunsardzes Rīgas 101.vienību, studē Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā, lai kļūtu par vecāko treneri ložu šaušanā un par vadītāju sporta jomā, nodarbojas ar šaušanu. Kristianam ir sasniegumi Latvijas un Eiropas mēroga šaušanas sacensībās. Viņš ir 2016. gada čempions Lietišķajā šaušanā savā grupā, Latvijas Jaunatnes olimpiādes medaļnieks, kā arī 2016.gada decembrī notikušajās sacensībās Nīderlandē kopvērtējumā šaušanā ar šauteni izcīnījis 6.vietu. 

Sarunā ar jaunsargu instruktoru priekšsēdētāja vietniece ieteica organizēt kopīgus pasākumus ar ogrēniešiem. Tāpat viņa rosināja Kristianu apsvērt iespēju arī Ogrē veikt  instruktora pienākumus, jo Jaunogres vidusskolā esot vairāki skolēni, kuri labprāt iesaistītos jaunsardzē. Jaunsardzes nodarbībām nepieciešams iegādāties guļammaisus un paklājiņus – I.Tamane solīja aktualizēt šo jautājumu domē, lai pašvaldības budžetā rastu finansējumu šī aprīkojuma iegādei.               

Savukārt Suntažu vidusskolas direktors Mārtiņš Leja pauda prieku par to, ka skolā ir atgriezusies šī kustība, un ir pārliecināts, ka jaunieši labprāt iesaistīsies dažādās jaunsardzes aktivitātēs. 

Pēc sarunām I. Tamane kopā ar M. Leju devās iepazīties ar pašiem jauniešiem, kuri uzsākuši vai turpina savas gaitas jaunsardzē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Izbijis jaunsargs, tagad mācos Aizsardzības akadēm

Mācoties skolā, tas ir vislielākais ieguvums, pēc mācību stundām darboties jaunsardzē.
Jaunsardze - tā ir reāla dzīves skola, iemācies daudzas lietas, kas pēc tam noder pieaugušo dzīvē, kas sākas jau pēc vidusskolas beigšanas ....

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.12 19:44

Jaunieši