Studenti aicina aizpildīt testu un palīdzēt Madlienas pensionāriem (FOTO)

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) studenti ir izveidojuši testu, kur katram ir iespēja pārbaudīt savu acu skaidrību, atpazīstot slavenas ainas no latviešu kino filmām. Ar testa palīdzību jaunieši cer popularizēt akciju, kur viņi vāc ziedojumus projektora iegādei Madlienas pansionātam, lai tā iedzīvotāji varētu baudīt kopīgus filmu vakarus.


LU SZF studenti norāda, ka pansionāta iedzīvotāji laprāt kopā skatītos filmas, taču veselības stāvokļa dēļ daudziem pensionāriem ceļojums uz kinoteātri ir par tālu un par ilgu, savukārt, sliktā redze ir iemesls, kādēļ filmas kopā nevar skatīties uz televizora ekrāna - šādam nolūkam tā ekrāns ir par mazu.


Madlienas pansionātam jau tagad pieder DVD kolekcija, kā arī atpūtas telpā ir projekcijām piemērota balta siena. Pansionātam pietrūkst tikai projektors, kuru tagad nolēmuši sagādāt ir LU SZF studenti.


LU SZF jau kopš 2009. gada sadarbojas ar Madlienas pansionātu un uztur tradīciju doties apciemot pansionāta pensionārus. Līdz šim pensionāriem ir rīkoti dzīvās mūzikas koncerti, dāvinātas apsveikumu atklātnes un ēsti našķi, tomēr šogad studenti nolēma ierasto mainīt un uzdāvināt kaut ko paliekošu. 


"Pirms mēs izlēmām akcijas mērķi, un, ko mēs vēlamies darīt, lai atbalstītu pansionātu, nolēmām doties izlūkbraucienā, kura laikā mēs aprunājāmies ar pansionātā dzīvojošajiem - ko viņi savā dzīvē ir darījuši, un kāda ir dzīve pansionātā," stāsta LU SZF Studējošo pašpārvaldes pārstāvis Kristaps Bendrats. "Izstaigājot pansionātu un runājot ar pensionāriem, mēs secinājām, ka viņiem ļoti patīk skatīties filmas, kā arī pansionātā ir liela zāle, kurā notiek pulcēšanās. Un, ko mēs izdomājām? To, ka būtu superīgi, ja pensionāri varētu izbaudīt filmas uz daudz lielāka formāta, un tā mēs nonācām pie lēmuma, pansionāta vadībai dotot zaļo gaismu, ka vāksim ziedojumus projektora iegādei."


Atbalstīt studentu iniciatīvu ir aicināts ikviens, aizpildot testu, kā arī veicot ziedojumus projektora iegādei.Ziedojumu konts:


Vispārējā tipa pansionāts "Madliena"

Reģ. Nr. 90000013574

A/S Swedbank

LV72HABA0551015294651

HABALV22 

Maksājuma mērķis - projektoram


Pievieno komentāru

Jaunieši