Ogres novadā Jaunsardzes vienībās darbojas apmēram 150 jaunieši

Lai iepazīstinātu jauniešus ar iespēju iesaistīties kustībā "Jaunsardze", 7.februārī Jaunogres vidusskolā viesojās Gunvaldis Kalva, Jaunsardzes 506. vienības instruktors, kā arī Ņikita Beluško un Vadims Masļanka, bijušie Jaunogres vidusskolas skolēni, kas agrāk bija aktīvi jaunsargi un tagad ir zemessargi. 

Pasākums tika organizēts 5. - 7.klašu skolēniem, kuriem tikšanās pirmajā daļā tika demonstrēta daļa no 2016.gada vasarā Ogres Zilajos kalnos uzņemtās filmas par Jaunsardzi (filmu var noskatīties ŠEIT). Pēc tam Ņikita un Vadims pastāstīja par savu pieredzi, prasmēm un zināšanām, kuras iegūtas, darbojoties Jaunsardzes kustībā, par piedalīšanos starptautiskās sacensībās, kurās tika uzvarētas citu Eiropas valstu līdzīgu organizāciju komandas. 

Kā vienu no galvenajiem ieguvumiem Ņikita un Vadims uzskata apgūtās pirmās palīdzības sniegšanas prasmes,  fizisko un psiholoģisko sagatavotību, spēju izdzīvot dabiskos apstākļos, kā arī nestandarta domāšanas prasmju apgūšanu. Šāda tikšanās tuvākajā laikā plānota arī Ogres 1.vidusskolā.  Kopš 2.februāra darbību atsākusi arī Jaunsardzes vienība Suntažu vidusskolā, kuru vada jaunsargu instruktors Kristians Vuļs. 

Kristians ir darbojies Jaunsardzes kustībā astoņus gadus, vadījis Jaunsardzes Rīgas 101.vienību, studē Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijā par vecāko treneri ložu šaušanā un par vadītāju sporta jomā, nodarbojas ar šaušanu. Kristiānam Vulam ir sasniegumi Latvijas un Eiropas mēroga sacensībās. Viņš ir 2016. gada čempions Lietišķajā šaušanā savā grupā, Latvijas Jaunatnes olimpiādes medaļnieks, kā arī 2016.gada decembrī notikušajās sacensībās Nīderlandē kopvērtējumā šaušanā ar šauteni izcīnījis 6.vietu. 

Šobrīd Ogres novadā Jaunsardzes vienībās darbojas apmēram 150 jaunieši un nodarbības notiek Ogres sākumskolā, Ogres Valsts ģimnāzijā, Suntažu vidusskolā, Madlienas vidusskolā un Ķeipenes pamatskolā. Papildu informācija par Jaunsardzi ŠEIT. 

Informāciju sagatavoja Rinalds Rudzītis, Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes Jaunatnes lietu speciālists

Pievieno komentāru

Jaunieši