“Forevers” apgrozījums pērn sasniedzis 31,5 miljonus eiro 1

Lielākais pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums “Forevers” saskaņā ar neauditētajiem datiem 2016. gadu noslēdzis ar 31.5 milj. eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 5% vairāk nekā gadu iepriekš. 

Uzņēmums norāda, ka ir gandarīts par paveikto, jo aizvadītais gads pārtikas ražotājiem ir bijis sarežģītu izaicinājumu pilns, un tikai gada pēdējā ceturksnī, pēc ilgstošas stagnācijas, nozare visbeidzot uzrādīja 3% pieaugumu. “Šādos tirgus apstākļos viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem bija noturēt līdzšinējos apjomus. “Forevers” šo mērķi ir izdevies sasniegt pat ar plus zīmi,” informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andrejs Ždans. 

Uzņēmuma “Forevers” tirgus daļa Latvijā sasniedz 17%, ieņemot 2. vietu gaļas ražotāju vidū. “Forevers” 2017. gadā savu attīstības un izaugsmes stratēģiju balsta uz veikalu tīkla paplašināšanu, kam prognozējama pozitīva ietekme arī uz pārdošanas apjomiem. Paredzēts, ka šogad durvis vērs līdz 32 jauniem “Forevers” veikaliem, tādējādi līdz gada beigām kopējam veikalu tīklam pārsniedzot 100 tirdzniecības vietas. Tāpat uzņēmums turpinās pilnveidot piedāvātās produkcijas klāstu, jo tieši sortimenta daudzveidība un pircēju vajadzību apmierināšana ir galvenie faktori, kas ļauj noturēt tirgus pozīcijas. 

Turpina A. Ždans: “Ar savu tirdzniecības tīkla uzturēšanu un attīstību “Forevers” palielina savu konkurētspēju vietējā tirgū, tāpēc jaunu veikalu izveide un tīkla stiprināšana ir viena no mūsu šī gada prioritātēm. Tā varam būt gan tuvāk saviem klientiem, gan nodrošinām svaigu un daudzveidīgu produkciju katru dienu. Jāatzīst, ka, vērojot pircēju paradumus, arī viņi aizvien biežāk izvēlas specializētos veikalus, norādot, ka produkcijas daudzveidība un personīgā pieredze ir galvenie faktori, kas mājsaimniecības pirkumus mudina veikt tieši šādās tirdzniecības vietās.” 

Nozarei 2017. gads jauniem izaicinājumiem pilns
Vērtējot tirgu Latvijā, A. Ždans norāda, ka tirgū valda liela konkurence gan starp vietējiem, gan arī Baltijas gaļas pārstrādes uzņēmumiem. Nozare turpina cīnīties arī ar Krievijas embargo radītajām sekām. Tāpat iedzīvotāju pirktspējas pieauguma temps nav tik ātrs, kā gribētos. Diemžēl negatīvu triecienu ir devis kārtējais Āfrikas cūku mēra vilnis Latvijā. 

“Šis ir apstākļu kopums, kas uz gaļas ražotāju ikdienu liek raudzīties ārkārtīgi piesardzīgi, un katru sasniegumu novērtēt kā būtisku uzvaru. Nenoliedzami šis ir biznesa risku un elastīgu pieeju laiks, kad ir jāspēj pieņemt drosmīgi un tūlītēji lēmumi gan attiecībā uz pārdošanas taktiku, gan uzņēmuma attīstības stratēģiju. Jebkurā gadījumā 2017. gads gaļas pārstrādes industrijai nebūs viegls. Ir gaidāmas tirgus dalībnieku pārbīdes, jo konkurence gaļas tirgū, ņemot vērā realizētās produkcijas apjomu, šobrīd nav adekvāta,” uzskata A. Ždans.

Par “Forevers” “Forevers” ir viens no lielākajiem gaļas ražotājiem Latvijā, kas tirgū strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Uzņēmuma ražotnē, ievērojot Eiropas Savienības ražošanas standartus, katru dienu tiek saražotas un iepakotas vairāk nekā 30 tonnas gaļas produkcijas. “Forevers” tirdzniecības tīklā šobrīd ir 76 veikali visā Latvijā, kura darbības uzturēšanā būtisks ķēdes posms ir uzņēmuma izveidotā loģistikas sistēma. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Finansējums uzņēmumiem

Finansējums uzņēmumiem! Piesaisti nauda uzņēmuma kapitāldaļās un palielini peļņu! Laiks attīstīties! Vairāk https://www.cityfinances.lv/finansejums-uznemumiem/

pirms 5 mēnešiem, 2017.02.17 15:57

Ekonomika