Ogres Tautas teātra izrāde "Cik svarīgi būt nopietnam"

Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem. Luga sarakstīta 1895. gadā un tās pirmizrāde notikusi tā paša gada 14. februārī. 

Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors: "Gan jau ieraugot mūsu jaunās izrādes afišu, kāds novaidēsies – atkal tā klasika! Būtu reiz iestudējuši kaut ko par mūsdienām!  Jā, jāpiekrīt, ka pēdējos gadus Ogres Tautas teātris (OTT) spītīgi turas pie pasaules dramaturģijas "zelta fonda". Arī tāpēc, ka mūsdienās lugas rakstīt vairs prot tikai retais, lielākoties top "teksti teātrim’’. 

Un mākslā, lai runātu par savu laiku, ne vienmēr īsākais ceļš ir pats tuvākais. Manuprāt, īsta ‘’klasika’’ ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet ‘’nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem’’. Kas tad ir šie ‘’ nopietnie’’ cilvēki - Ernesti/ vārdu spēle ar angļu val.- EARNEST/, kuriem velta savu lugu O.Vailds? Kā to saprast? -.. .Jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr, reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības . Un mīlestības. Jo.... "Mīlestības mērķis ir mīlēt ne vairāk un arī ne mazāk .’’/ O.Vailds/. "


Biļetes 4 EUR

Pievieno komentāru

Izrādes